Galerie zdjęć – zapraszam do oglądania

Aby oglądać zdjęcia we pełnym rozmiarze, trzeba kliknąć w lupkę ze znakiem “+” znajdującą się w prawym górnym rogu zdjęcia.

Zdjęcia wybrane

Wybór zdjęć, które uważam za najlepsze, najładniejsze, najciekawsze. Wybór jest trudny, bo mam na dysku ponad sto tysięcy zdjęć. Ale mam nadzieję, że będzie się podobało. Niektóre zdjęcia mogą się powtarzać w galeriach tematycznych.

Ludzie Indii

Indie są tyglem narodów, religii, języków. Jest też ogromne zróżnicowanie poziomu życia. Od ludzi bardzo bogatych, po skrajną biedotę. Prezentuję jak najszerszy przekrój tego społeczeństwa. Ludzi pracujących na ulicy, nędzarzy w slumsach, prowadzących drobne interesy, modlących się, świętych mężów sadhu, sikhów, pielgrzymów w Benares i wreszcie ludzi zamożnych.

Machu Picchu, Peru

Inkaskie miasto opuszczone w XVI wieku po przybyciu Hiszpanów.

Makro fotografia. Owady, cz. 1.

Ludzie najczęściej fotografują owady zamrożone w lodówce (aby się nie ruszały). Ja fotografuje je żywe, w ich naturalnym środowisku. To oczywiście trudniej, ale ciekawiej.

Makro fotografia. Owady, cz. 2.

Druga część makrofotografii owadów. Ściślej to w obu galeriach są także pajęczaki.
Tak jak poprzednio, żywe w ich naturalnym środowisku.

Ta Prohm, Angkor, Kambodża

Jedna z najciekawszych świątyń dawnej stolicy imperium Khmerów – Angkor, miasta o powierzchni dzisiejszego Londynu, opuszczonego przez ludność w XIII wieku.

Taj Mahal (Tadź Mahal), Agra, Indie

Grobowiec cesarzowej Muntaz Mahal, żony cesarza Sadżahana, która zmarła po urodzeniu czternastego dziecka. Jeden z cudów światowej architektury.

Mikroknieja

Łoziński to wariat, fotografuje trawę – orzekli kiedyś koledzy. Tym czasem świat maleńkich roślin, mchów, grzybów i porostów, świat po którym bezmyślnie depczemy,  może być piękny.

Jezioro Wydmińskie w nocy

Statyw, bardzo jasny obiektyw i długi czas naświetlania. Stąd wrażenie, że jest jasno.

Kajuraho, Indie.

Grupa dziewięciu świątyń (jest jeszcze druga grupa) hinduistycznych z VII wieku w Kajuraho. Uwagę turystów przyciągają najczęściej erotyczne rzeźby na fasadach (niezwykle piękne). Rzeźby te opowiadają o ślubie boga Wishnu, w którym uczestniczy także drugi bóg – Shiwa. Erotyzm wynika z tego, że ślub hinduistyczny musi być skonsumowany wszystkimi zmysłami. Inaczej jest nieważny.

Amazonia

Rzeką Nanai do Amazonki i nią do Iquitos. Rejon, gdzie rzeki Maranion i Ukajali łączą się w Amazonkę. Wszystkie zwierzaki, poza anakondą i pytonem skalnym chodzą luzem, są oswojone ale wolne, z lasu.

Opozycja uliczna.

KOD, Obywatele RP i inni. Pierwsze trzy lata. 2015-2018.

Czas kolorów

Mazurska jesień w mojej fotografii.

Zwierzęta ogrodowe

 

Zwierzęta (z wyjątkiem koni) dzikie, przychodzące pod nasz dom z własnej woli. Niestety ostatnia spora wycinka lasów powoduje, że widujemy ich  coraz mniej.

Galeria czekająca na opracowanie